14.07.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.307.2023.1.ENB

Możliwość skorzystania z ulgi na powrót.

Interpretacja indywidualna

 – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 czerwca 2023 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Jest Pan obywatelem Polski. Do listopada 2018 r. na stałe mieszkał Pan w Polsce, tutaj był Pan zatrudniony i posiadał nieograniczony obowiązek podatkowy. W październiku 2018 r. przeszedł Pan u swojego dotychczasowego polskiego pracodawcy na urlop bezpłatny, a w listopadzie 2018 r. na stałe wyjechał Pan z Polski do Singapuru, gdzie podjął pracę u podmiotu z siedzibą w Singapurze. Stosunek pracy w Polsce ostatecznie rozwiązał się w kwietniu 2020 r. Zatrudnienie w Singapurze na podstawie kontraktu projektowego na czas określony trwało od listopada 2018 r. do kwietnia 2020 r. Następnie w maju 2020 r. podjął Pan w Singapurze pracę na podstawie kontraktu lokalnego na czas nieokreślony. Umowa trwała do kwietnia 2023 r. W grudniu 2018 r. do Singapuru przeprowadziła się Pana żona (obywatelka Polski). Żona była zatrudniona w Singapurze od lutego 2019 r. do kwietnia 2023 r. na podstawie kontraktu lokalnego na czas nieokreślony.

Wraz z żoną wynajmowali Państwo w Singapurze mieszkanie, które początkowo finansował Pana pracodawca, a następnie Państwo samodzielnie opłacali wszelkie należności z tego tytułu.

Wraz z otrzymaniem pozwolenia na pracę w listopadzie 2018 r. uzyskał Pan automatycznie status rezydenta podatkowego w Singapurze. Z dochodu za lata 2019 – 2022 rozliczał się Pan wyłącznie w Singapurze.

W 2021 r. w Singapurze urodził się Pana syn. Dziecko posiada polskie obywatelstwo z uwagi na obywatelstwo obojga rodziców. Singapurskie prawo wyklucza możliwość posiadania podwójnego obywatelstwa.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne