Interpretacja indywidualna z dnia 30 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.146.2021.1.PB
w zakresie ustalenia czy uzyskane na podstawie art. 15g z Tarczy Antykryzysowej dofinansowanie stanowi dla Spółki przychód podatkowy, w sytuacji gdy wydatki sfinansowane otrzymanym dofinansowaniem nie zostały zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodu.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 kwietnia 2021 r., który wpłynął w tym samym dniu za pośrednictwem ePUAP, o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy uzyskane na podstawie art. 15g z Tarczy Antykryzysowej dofinansowanie stanowi dla Spółki przychód podatkowy, w sytuacji gdy wydatki sfinansowane otrzymanym dofinansowaniem nie zostały zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodu – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy uzyskane na podstawie art. 15g z Tarczy Antykryzysowej dofinansowanie stanowi dla Spółki przychód podatkowy, w sytuacji gdy wydatki sfinansowane otrzymanym dofinansowaniem nie zostały zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca – Spółka z o.o. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) w roku 2020 uzyskała dofinansowania z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych („FGŚP”) do wynagrodzeń pracowników oraz na opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne pracowników. Dofinansowania zostały przyznane Spółce na podstawie art. 15g ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych („Tarcza Antykryzysowa”). Otrzymane dofinansowanie posłużyło Spółce na pokrycie wydatków na wynagrodzenia pracowników oraz opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne pracowników. Przedmiotowe wydatki nie zostały zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty