14.01.2025 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14 stycznia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.678.2024.2.SH

1. Ustalenie czy połączenie Wnioskodawcy przez przejęcie Spółki Przejmowanej 1 oraz Spółki Przejmowanej 2 w sposób opisany w zdarzeniu przyszłym, będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w rozumieniu Ustawy o CIT. 2. Ustalenie czy połączenie Wnioskodawcy przez przejęcie Spółki Przejmowanej 1 oraz Spółki Przejmowanej 2 w sposób opisany w zdarzeniu przyszłym, będzie skutkować powstaniem po stronie Spółki Przejmowanej 1 (będącej wspólnikiem Spółki Przejmowanej 2) przychodu podatkowego w rozumieniu Ustawy o CIT. 3. Ustalenie czy połączenie Wnioskodawcy przez przejęcie Spółki Przejmowanej 1 oraz Spółki Przejmowanej 2 w sposób opisany w zdarzeniu przyszłym, będzie skutkować po stronie Fundacji Rodzinnej (będącej wspólnikiem Spółki Przejmowanej 1 oraz Spółki Przejmowanej 2) przychodu w rozumieniu Ustawy o CIT.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

7 listopada 2024 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie połączenia odwrotnego spółek. Uzupełnili go Państwo pismem z 17 grudnia 2024 r. - w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1. Zainteresowany będący stroną postępowania:

A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

2. Zainteresowani niebędący stroną postępowania:

-B. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

-Fundacja Rodzinna C.

Opis zdarzenia przyszłego

A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka Przejmująca”) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o CIT podlega ona na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne