Interpretacja indywidualna z dnia 25 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDWPT.4011.108.2021.2.ASZ
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową – IP Box
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 kwietnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 14 kwietnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej 5% stawką podatkową (IP BOX) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 kwietnia 2021 r. wpłynął do Organu podatkowego ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca od 2 grudnia 2013 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest wytwarzanie oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów z zastosowaniem podatku liniowego.
Stan faktyczny 1
Wnioskodawca na podstawie umowy współpracy z dnia 1 listopada 2018 r. świadczy usługi programistyczne na rzecz X (dalej: "X"). Wnioskodawca tworzy, ulepsza i rozwija kod źródłowy aplikacji mobilnej dla systemu … w języku … oraz ... Praca wykonywana jest dla Kontrahenta z branży telekomunikacyjnej obsługiwanego przez X (dalej: Kontrahent). Aplikacja umożliwia klientom Kontrahenta obsługę ich kont. Kod źródłowy odpowiada za ułatwienie dodawania nowych funkcji ze względu na często zmieniające się potrzeby dostawcy usług telekomunikacyjnych (Kontrahenta). Dzięki stworzeniu nowych funkcjonalności Aplikacja pozwala użytkownikom na pełne zarządzanie swoim kontem i realizację wszystkich dyspozycji, które wcześniej wymagały wizyty w salonie operatora lub skorzystania z pomocy Biura Obsługi Klienta. Użytkownik ma możliwość kontroli stanu konta i aktywnych usług, zmiany taryfy, jednorazowego doładowania oraz automatyzacji doładowania bezpośrednio z poziomu aplikacji, zarządzania systemem powiadomień w sieci oraz wglądu do faktur i umowy z operatorem. Wdrożenie i dodawanie nowych funkcjonalności do Aplikacji jest innowacyjne z perspektywy Kontrahenta, ponieważ pozwala na optymalizację obsługi klientów, a użytkownikom udostępnia szereg nowych funkcji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty