Interpretacja indywidualna z dnia 16 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.258.2021.2.JSZ
uznanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług za usługi świadczone za pomocą komunikacji elektronicznej, nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w odniesieniu do świadczonych usług na rzecz użytkownika końcowego
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 kwietnia 2021 r. (data wpływu 15 kwietnia 2021 r.) uzupełnionym pismem z 2 czerwca 2021 r. (data wpływu 7 czerwca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- uznania świadczonych przez Wnioskodawcę usług za usługi świadczone za pomocą komunikacji elektronicznej,
- nieuznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w odniesieniu do świadczonych usług na rzecz użytkownika końcowego
–jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
15 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- uznania świadczonych przez Wnioskodawcę usług za usługi świadczone za pomocą komunikacji elektronicznej,
- nieuznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w odniesieniu do świadczonych usług na rzecz użytkownika końcowego,
- podstawy opodatkowania świadczonych usług.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z 2 czerwca 2021 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy, doprecyzowanie własnego stanowiska w zakresie pytania nr 3 wniosku oraz wskazanie przepisów prawa będących przedmiotem interpretacji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca od 2020 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod nazwą …, jest podatnikiem podatku od towarów i usług, prowadzi działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w której jest rezydentem podatkowym, a która opiera się na sprzedaży kluczy cyfrowych do gier za pomocą platformy. Klucz cyfrowy stanowi ciąg znaków generowanych losowo przez program komputerowy, jako ciągi alfanumeryczne, nie zawierające w sobie elementów graficznych, audio ani też fragmentu kodu źródłowego. Klucz cyfrowy umożliwia wyłącznie pobranie z konkretnego źródła, zainstalowanie oraz aktywację gry na odpowiedniej platformie w celu uzyskania licencji na konkretną grę. Przedmiotem zaś pośrednictwa platformy internetowej jest oferowanie możliwości uzyskania przez użytkowników kluczy cyfrowych do gier. Platforma oferuje nowe klucze, które zostały pozyskane bezpośrednio od wydawców gier przez Wnioskodawcę, zatem sprzedaż klucza cyfrowego następuje na platformie pośrednika.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty