22.07.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2019, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.341.2019.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.341.2019.1.RR

określenie przychodu i jego ewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów z tytułu świadczenia usług pośrednictwa w sprzedaży towarów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 8 kwietnia 2019 r. (data wpływu 5 czerwca 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia przychodu i jego ewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów z tytułu świadczenia usług pośrednictwa w sprzedaży towarów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia przychodu i jego ewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów z tytułu świadczenia usług pośrednictwa w sprzedaży towarów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą w zakresie programowania, a obecnie planuje rozpocząć działalność w zakresie świadczenia usług pośrednictwa w sprzedaży towarów z Chin do USA, Kanady oraz krajów Unii Europejskiej. Działalność gospodarcza jest opodatkowana podatkiem dochodowym 18%. Wnioskodawczyni planuje dokonywać sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego. Jej rola będzie sprowadzała się do zebrania zamówień, otrzymywania wpłat oraz przesyłania zamówień do kontrahenta z Chin. Zyskiem będą kwoty stanowiące różnice pomiędzy otrzymywanymi wpłatami a kwotami przekazywanymi kontrahentowi z Chin. Towary wysyłane będą bezpośrednio przez kontrahenta z Chin do nabywcy, a w konsekwencji nie dojdzie do przeniesienia prawa do rozporządzania towarami jak właściciel na Wnioskodawczynię. Nigdy nie będzie Ona właścicielem towaru ani też importerem. Będzie tylko pośrednikiem w nabyciu towaru u zagranicznego dostawcy. Wnioskodawczyni nie uzyska dla siebie żadnej faktury ani rachunku potwierdzającego zakup. Jedynym potwierdzeniem dokonanych transakcji będą wpłaty na Jej konto oraz wypłaty na rzecz chińskiego kontrahenta. Wpłaty na rzecz Wnioskodawczyni dokonywane będą za pośrednictwem systemu przeznaczonego tylko i wyłącznie na potrzeby transakcji dropshippingowych. Zestawienie wszystkich dokonanych transakcji będzie drukowane co miesiąc i będzie załączone do dokumentów podatkowych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne