Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2017, sygn. 0115-KDIT3.4011.136.2017.1.WM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.136.2017.1.WM
Czy pobieranie wynagrodzenia w ramach realizowanego projektu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych jest dodatkowym źródłem przychodu właściciela z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i podlega opodatkowaniu z tej działalności, czy wynagrodzenie to jest zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 maja 2017 r. (data wpływu 29 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego w związku z realizacją projektu jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego w związku z realizacją projektu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą o symbolu PKD62.01.Z (inna związana z produkcją oprogramowania). Działalność gospodarcza ma charakter zarobkowy.
Wnioskodawca złożył wiosek o dofinansowanie projektu badawczo rozwojowego w ramach Działania 1.1 Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałania 1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa". Nabór projektów jest dokonywany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Firma Wnioskodawcy jest także częścią międzynarodowego konsorcjum, które wspólnie realizuje projekt, finansowany częściowo przez Unię Europejską. Celem projektu jest stworzenie multipleksowych testów badawczych, pozwalających na jednoczesne wykrywanie chorób układu pokarmowego oraz oddechowego u trzody chlewnej. Jednym z podstawowych elementów końcowego produktu jest aplikacja, która pozwalała będzie na przeanalizowanie wykonanych testów, dostarczenie diagnozy, zebranie statystyk, a także wiele innych funkcjonalności. Firma Wnioskodawcy jest odpowiedzialna właśnie za zaprojektowanie i zakodowanie całości tej aplikacji. Działania te wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu budowy baz danych, języków programowania i analityki systemowej. W firmie Wnioskodawcy, jedyną osobą, która posiada niezbędne kwalifikacje oraz najszerszy zasób wiedzy i największe doświadczenie we wspomnianych polach jest Właściciel Wnioskodawca.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty