04.04.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.04.2016, sygn. IPPB4/4511-239/16-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/4511-239/16-2/JK

Czy w świetle przedstawionego powyżej stanu faktycznego oraz zakładając, że okoliczności w nim przedstawione nie ulegną znaczącej zmianie, Wnioskodawczyni podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w rozumieniu przepisów UPDOF oraz nie ma miejsca zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce w rozumieniu Umowy o UPO w całym okresie trwania oddelegowania do Polski?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2016 r. (data wpływu 3 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni jest obywatelką Republiki Czeskiej. Została czasowo oddelegowana do pracy w Polsce na rzecz V. S.A. z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka polska), aby okresowo wykonywać czynności zawodowe powierzane przez Spółkę polską.

Powiązania zawodowe

Oddelegowanie Wnioskodawczyni do Polski rozpoczęło się 1 września 2015 roku i przewidziane jest na okres 3 lat, tj. do 31 sierpnia 2018 roku (dalej: okres oddelegowania do Polski). Podczas okresu oddelegowania do Polski Wnioskodawczyni pozostaje w dalszym ciągu związana umową o pracę z dotychczasowym pracodawcą czeską Spółką z grupy V. (dalej: Spółka czeska). W celu usystematyzowania i doprecyzowania zakresu obowiązków Wnioskodawczyni, pomiędzy nią a Spółką polską na czas oddelegowania do Polski została podpisana osobna umowa o pracę. Wnioskodawczyni pełni również funkcję Członka Zarządu Spółki polskiej. Umowa czeska pozostaje jednak w mocy i jest przewidziane, że będzie nadal obowiązywać w pełnym zakresie po powrocie Wnioskodawczyni do Czech.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne