09.07.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.07.2015, sygn. DD3.8222.2.268.2015.OBQ, Minister Finansów, sygn. DD3.8222.2.268.2015.OBQ

Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku ze zorganizowaniem zamkniętego turnieju piłkarskiego (wynajem hali sportowej, zakup strojów sportowych, zakup drobnych nagród, itp.) należy zakwalifikować do przychodów pracowników?

ZMIANA INTERPRETACJI INDYWIDUALNEJ

Na podstawie art. 14e § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 i 699) Minister Finansów, w związku ze stwierdzeniem nieprawidłowości interpretacji indywidualnej z dnia 12 maja 2011 r. Nr IBPB II/1/415-468/11/MK, wydanej w imieniu Ministra Finansów przez Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach, zmienia z urzędu wyżej wymienioną interpretację stwierdzając, że stanowisko Sp. z o.o. (Wnioskodawca) przedstawione we wniosku z dnia 26 stycznia 2011 r., uzupełnionym w dniu 19 kwietnia 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zakwalifikowania do przychodów pracowników wydatków firmy poniesionych na sfinansowanie organizacji zamkniętego turnieju piłkarskiego tylko dla pracowników firmy w ramach imprezy integracyjnej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07 lutego 2011 r. Wnioskodawca złożył wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w jego indywidualnej sprawie.

We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, uzupełnionym w dniu 19 kwietnia 2011 r., Wnioskodawca przedstawił następujący stan faktyczny.

  1. Wnioskodawca wynajmuje salę gimnastyczną (1 godzina w tygodniu) do treningów dla grupy pracowników, którzy tworzą drużynę piłkarską. Dla zawodników zakupiono firmowe stroje sportowe (koszulki z logo firmy, buty sportowe, stroje bramkarskie, piłki) - to wszystko jest przeznaczone do wykorzystania i prezentowania się pracowników (piłkarzy) podczas międzyzakładowych zawodów piłkarskich. Wynajem sali oraz stroje sportowe i piłki finansowane są ze środków obrotowych Wnioskodawcy. Udział w międzyzakładowych zawodach sportowych Wnioskodawca traktuje jako formę promocji i reklamy - poprzez wykorzystywanie nazwy Wnioskodawca, logo na koszulkach zawodników. Obecność we współzawodnictwie sportowym powoduje wzrost zainteresowania działalnością gospodarczą Wnioskodawcy w środowisku lokalnym i daleko poza nim (produkty, usługi, warunki pracy).
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne