Interpretacja indywidualna z dnia 22.05.2014, sygn. IPPB2/415-182/14-2/MK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-182/14-2/MK1
Czy przyznanie Wnioskodawcy prawa do warrantów subskrypcyjnych w ramach Programu Opcji Menadżerskich będzie skutkowało dla niego powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy w momencie odpłatnego zbycia warrantów subskrypcyjnych przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki zastosowanie znajdzie art. 17 ust. 1 punkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 5 marca 2014 r. (data wpływu 10 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z objęciem/nabyciem warrantów subskrypcyjnych w ramach Programu Opcji Menedżerskich oraz skutków podatkowych związanych z odpłatnym zbyciem warrantów subskrypcyjnych na rzecz spółki jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z objęciem/nabyciem warrantów subskrypcyjnych w ramach Programu Opcji Menedżerskich oraz skutków podatkowych związanych z odpłatnym zbyciem warrantów subskrypcyjnych na rzecz spółki.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną będącą zarówno akcjonariuszem, jak i komplementariuszem w polskiej spółce komandytowo - akcyjnej (dalej: Spółka) z siedzibą w Warszawie. Oprócz Wnioskodawcy, w Spółce jest jeszcze dwóch komplementariuszy, również osoby fizyczne, będące jednocześnie akcjonariuszami w tej Spółce (dalej: Wspólnicy). Akcjonariuszem Spółki jest także Spółka niemiecka (dalej: Spółka niemiecka).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty