Interpretacja indywidualna z dnia 05.11.2014, sygn. ILPB1/415-796/14-2/IM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-796/14-2/IM
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31 lipca 2014 r. (data wpływu 5 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Spółka nabyła w 2014 roku nieruchomość zabudowaną, na którą składa się zabytkowy budynek o powierzchni ok 460 m. Nieruchomość grunt i budynek zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych prowadzonej przez Spółkę. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków. Nieruchomość została nabyta w celu wykorzystania jej do działalności gospodarczej. Aby budynek można wykorzystywać do prowadzenia działalności gospodarczej musi zostać wyremontowany. Spółka otrzymała zgodę konserwatora zabytków (decyzja z dnia 10 kwietnia 2014 r.) na przeprowadzenie prac konserwatorskich i remontowych. W ramach pozwolenia konserwatorskiego zostanie wymienione pokrycie dachowe, zamontowany wyłaz dachowy, nastąpi wymiana okien połaciowych oraz wymiana stolarki okiennej. Ponadto Spółka zamierza wykonać szereg prac zabezpieczających i remontowych takich jak: wymiana schodów, wymiana uszkodzonej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz CO oraz uzupełnienie ubytków w tynkach zewnętrznych i wewnętrznych. Zaplanowane prace remontowe, w koniecznym zakresie dopuszczają ingerencję w substancję zabytkową, dla wprowadzenia nowych instalacji i urządzeń, zakładają również przy wprowadzaniu elementów dekoracyjnych ich harmonijne współistnienie z historyczną strukturą i stylistyką obiektu oraz odtwarzanie elementów zniszczonych. W ramach remontu wnętrza budynku zostanie dokonana wymiana stolarki drzwiowej, starych podłóg, całkowity remont łazienki oraz wymiana zniszczonych tynków z malowaniem ścian.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty