24.06.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2011, sygn. ILPP1/443-537/11-4/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-537/11-4/MS

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki cywilnej, przedstawione we wniosku sygnowanym datą 22 lutego 2011 r. (data wpływu 28 marca 2011 r.), uzupełnionym pismem z dnia 11 czerwca 2011 r. (data wpływu 14 czerwca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 11 czerwca 2011 r. o doprecyzowanie opisanego stanu faktycznego oraz przedmiotu zapytania.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Podstawową czynnością wykonywaną przez Spółkę jest prowadzenie szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz uprawniających do kierowania wózkami widłowymi.

Szkolenia oferowane przez Spółkę skierowane są do pracodawców i pracowników wszelkich specjalności. Jako podmiot uprawniony do przeprowadzania szkoleń w tym zakresie Zainteresowany oferuje wypełnienie obowiązków jakie narzuca na przedsiębiorców Kodeks pracy oraz przepisy prawne o urządzeniach transportu bliskiego (dla wózków). Dla firm, które zatrudniają pracowników szkolenia BHP, przeciwpożarowe są obowiązkowe, a ich odbycie we właściwych terminach jest egzekwowane przez Państwową Inspekcję Pracy i Straż Pożarną. Natomiast szkolenia na wózki widłowe realizowane są na podstawie indywidualnych zleceń firm, a uzyskane kwalifikacje podlegają kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. Wspólnicy spółki posiadają wszelkie niezbędne, odpowiednio udokumentowane uprawnienia do prowadzenia tego typu szkoleń.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne