09.06.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2011, sygn. ITPP2/443-405/11/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-405/11/AW

Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego w związku ze zbyciem składników majątkowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2011 r. (data wpływu 18 marca 2011 r.), uzupełnionym w dniu 7 czerwca 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 marca 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 7 czerwca 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi wyłącznie działalność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Główną część Jej majątku stanowiły grunty wraz z położonym na nich kompleksem handlowym, w którym prowadziła działalność gospodarczą w zakresie wynajmu powierzchni użytkowej. Prawo użytkowania wieczystego gruntów, na których znajduje się kompleks handlowy, zostało nabyte 13 maja 1997 r., a w dniu 10 grudnia 2009 r. zostało przekształcone w prawo własności. Transakcja ta została opodatkowana podatkiem od towarów i usług, a podatek naliczony, zgodnie z przysługującym prawem, odliczony.

Spółka nie zatrudniała pracowników, a prezes pełnił/pełni swoją funkcję na zasadzie powołania, bez wstępowania ze Spółką w stosunek pracy. Faktyczny zarząd nad nieruchomością, na podstawie zawartej umowy, pełnił podmiot trzeci, który wykonywał też usługi porządkowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne