Interpretacja indywidualna z dnia 29 maja 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDST2-2.4011.316.2026.2.PR
Zwrot świadczeń nienależnych z tytułu unieważnionej umowy kredytowej i związane z tym odsetki ustawowe za opóźnienie nie stanowią przychodu w rozumieniu ustawy o PIT. Odsetki te są zwolnione z opodatkowania, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 95b ustawy PIT.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 marca 2026 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z wypłatą kwoty dodatkowej w wyniku zawarcia ugody z bankiem. Wniosek został uzupełniony w dniu 28 kwietnia 2026 r. (data wpływu).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
