Podatkowe skutki ugody kredytowej: częściowe umorzenie wierzytelności i zwrot kosztów zastępstwa procesowego - Interpretacja indywidualna z dnia 2 czerwca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.359.2025.2.MJ
Umorzenie wierzytelności w wyniku potrącenia nie stanowi przychodu podatkowego, zaś zwrot kosztów zastępstwa procesowego nie rodzi obowiązku podatkowego, gdyż nie przewyższa faktycznie poniesionych wydatków.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
- nieprawidłowe - w zakresie możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku do kwoty umorzenia wierzytelności oraz
- prawidłowe -w zakresie braku powstania przychodu w odniesieniu do kwoty zwrotu oraz do
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
