Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.322.2024.1.MBD
W zakresie ulgi na innowacyjnych pracowników.
Interpretacja indywidualna – stanowisko jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 czerwca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ulgi na innowacyjnych pracowników.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Sp. z o.o. z siedzibą w X (dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca”) została założona lipcu 2021 r. i należy do (…) grupy kapitałowej (…) specjalizującej się w produkcji zaawansowanych układów elektronicznych - w tym m.in. (…).
Spółka jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym obowiązkowi podatkowemu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy). Rok podatkowy Spółki jest tożsamy z rokiem kalendarzowym.
Spółka specjalizuje się w tworzeniu i dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań, w szczególności rozwoju pakietów oprogramowania, tworzeniu sterowników do oprogramowania oraz tworzeniu aplikacji z nowoczesnym interfejsem użytkownika. W związku z realizacją celu swojej działalności, Spółka zatrudnia (w szczególności na podstawie umowy o pracę) oraz planuje (również w przyszłości) zatrudniać wysoce wyspecjalizowanych pracowników (w tym programistów i inżynierów), których celem jest realizacja głównego przedmiotu działalności Spółki (dalej: „Specjaliści”).
Specjaliści przynależą do zespołów realizujących poszczególne projekty, w ramach których tworzone i rozwijane są zaawansowane technologie. Każdy zespół ma za zadanie realizacje innych projektów. Wnioskodawca wobec zatrudnionych Specjalistów odprowadza i w przyszłości będzie odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych zgodnie z art. 32 oraz art. 41 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 226 ze zm., dalej: „ustawa o PIT”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty