Interpretacja indywidualna z dnia 8 stycznia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.718.2024.1.JMS
CIT - dotyczy działalności badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 listopada 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 21 listopada 2024 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
(…) spółka komandytowa (dalej „Wnioskodawca” lub „Spółka”) podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (jest rezydentem podatkowym w Polsce).
Wspólnikami Spółki są (…) (dalej: „(…)”) oraz (…) (dalej: „(…)”), będący komplementariuszami (dalej łącznie: „Wspólnicy”), a także spółka (…) Sp. z o.o. z siedzibą w (…) (nr KRS: (…)), pełniąca rolę komandytariusza.
Spółka jest (…). Z jej usług korzysta (…) odbiorców w kraju i za granicą. Została laureatem (...), (...) wyróżnień w biznesie (...). Co więcej, w listopadzie 2020 roku redakcje dwóch opiniotwórczych dzienników specjalistycznych zamieściły Spółkę w elitarnym gronie stu najbardziej wpływowych firm w Polsce godnych wejścia na warszawską giełdę. Również zagraniczni eksperci dostrzegają i doceniają potencjał oraz działalność Spółki, w raporcie specjalistów londyńskiej giełdy z 2016 roku Spółka została uznana za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych polskich firm w Europie. Zwrócono w nim uwagę na te przedsiębiorstwa, które są najbardziej atrakcyjne i dynamiczne w Europie.
Wnioskodawca jest jednym z największych, jeśli nie największym polskim (…). Podstawą dla prowadzenia przez Spółkę działalności jest posiadanie odpowiedniego centrum dystrybucyjnego. Spółka jest właścicielem budynku pełniącego tę rolę (dalej: „Centrum Dystrybucyjne”), a dostępna jej powierzchnia magazynowa wynosi ponad (…) m2, dzięki czemu Spółka może posiadać w swojej ofercie ponad (…) indeksów towarów. Wraz z rozwojem działalności Spółka sukcesywnie powiększa powierzchnię magazynową, obecnie jest najemcą kolejnego magazynu, w którym przechowuje towary gabarytowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
