Interpretacja indywidualna z dnia 30 grudnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.663.2024.2.JMS
CIT - dotyczy działalności badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 października 2024 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 grudnia 2024 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest spółką komandytową, która od (…) r. posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2022 r. 2587 z późn. zm.) (dalej: „Ustawa CIT”). Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, posiada siedzibę w Polsce i podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem od osób prawnych od całości swoich dochodów. Wnioskodawca został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu (…) r.
Niniejsza interpretacja dotyczy okresu, w którym spółka komandytowa podlega pod przepisy Ustawy CIT. Z tytułu okresu, w którym opodatkowanie spółki komandytowej odbywało się w oparciu o przepisy podatku dochodowego od osób fizycznych, wspólnicy złożą odrębne wnioski o interpretację. Przedmiotem prowadzonej przez spółkę wnioskodawcy (dalej jako: „Wnioskodawca”) działalności gospodarczej jest (…) oraz opracowywanie prototypowych maszyn, odpowiedzialnych za automatyzację procesów produkcji (dalej: „prototypy”).
Co istotne, wnioskodawca tworząc innowacyjne prototypowe maszyny odpowiada za (…) oraz (…), tak by w elementy mechaniczne będące konstrukcjami stalowymi – które nabywane są od zewnętrznego dostawcy – tchnąć życie za pomocą (…) różnego rodzaju komponentów automatyki. W swojej siedzibie wnioskodawca posiada pomieszczenia techniczne, w których konstruowane są prototypy, a także zaplecze biurowe, w którym pracę prowadzą m.in. projektanci i programiści. Pracownicy wnioskodawcy swoją pracę realizują na zaawansowanych urządzeniach oraz programach projektowych, w których powstają pierwsze koncepcje Prototypów, a następnie ich zaawansowane projekty. Wnioskodawca zatrudnia około (…) osób. Ze względu na małą liczbę pracowników wnioskodawca nie wyodrębnił określonych działów, a pracownicy realizują swoje obowiązki zgodnie z posiadanym przez nich wykształceniem. Pracownicy zatrudniani przez Wnioskodawcę posiadają wykształcenie i doświadczenie z dziedziny automatyki przemysłowej, które umożliwia im opracowywanie od podstaw, od etapu koncepcji do etapu wdrożenia u klienta, nowych autorskich Prototypów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty