Interpretacja indywidualna z dnia 7 stycznia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.720.2024.1.MBD
W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 listopada 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 21 listopada 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Sp. z o.o. sp. k. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: „CIT”) od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (jest rezydentem podatkowym w Polsce).
Spółka zajmuje się produkcją wyrobów spożywczych w postaci (…). Działalność Spółki obejmuje cały proces związany z produkcją tych wyrobów, począwszy od stworzenia odpowiedniej receptury produktu, poprzez jego wyprodukowanie, opakowanie, dystrybucję, aż po sprzedaż. Produkty Spółki trafiają na rynek zarówno bezpośrednio pod marką Spółki, jak i pod markami jej kontrahentów.
Wnioskodawca, dążąc do stałego poszerzania oferty produktowej o innowacyjne rozwiązania, do zdobywania kolejnych rynków oraz do wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom obecnych i potencjalnych klientów, prowadzi prace, których celem jest nieustanne poszukiwanie nowatorskich rozwiązań produkcyjnych oraz produktów. W tym celu, w Spółce powstał Dział Technologii i Rozwoju. Inne działy Spółki (w szczególności Dział Zarządzania Jakością, Dział Produkcji) wspierają w tej działalności Dział Technologii i Rozwoju, poprzez zaangażowanie tworzących je pracowników.
Na potrzeby niniejszego wniosku przez „Pracowników” należy rozumieć zarówno osoby zatrudnione na podstawie umów o pracę, jak i na podstawie umów cywilnoprawnych (zlecenia lub umów o dzieło). W dalszej części niniejszego wniosku osoby te określane będą zbiorczo jako „Pracownicy”, przy czym definicja ta nie obejmuje osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, z którymi Spółka zawiera umowy cywilnoprawne, np. zlecenia, współpracy lub o dzieło.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty