Interpretacja indywidualna z dnia 10 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.819.2021.2.AWO
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku - jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 września 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku.
Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 grudnia 2021 r. (data wpływu 23 grudnia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Prowadzi Pan działalność gospodarczą z zakresu objętego kodem PKD 62.01.Z, tj. działalność związana z oprogramowaniem. Rozpoczął Pan wykonywanie działalności gospodarczej 1 września 2009 r.
Jest Pan podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz posiada Pan nieograniczony obowiązek podatkowy w ....
Nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.
Nie nabywa Pan wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez inne podmioty, ani kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się Pan tworzeniem oprogramowania w wybranych technologiach dla swoich kontrahentów. Obecnie Pana kontrahentami są: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowana w ... oraz spółka akcyjna z (…) (dalej zwani jako: „Kontrahenci” lub „Spółki”). W przyszłości nie wyklucza Pan wykonywania usług dla innych kontrahentów, w tym również dla podmiotów zagranicznych.
Świadczy Pan usługi programistyczne na podstawie zawartych z Kontrahentami umów o współpracę (dalej jako: ,,Umowy”). W Umowach zostało określone, że wszelkie prawa autorskie do wytworzonych przez Pana programów komputerowych oraz ich części zostają za ustalonym wynagrodzeniem przeniesione na Kontrahentów. Rozlicza się Pan ze swoimi Kontrahentami za wykonane usługi wystawiając co miesiąc fakturę VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty