Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.666.2021.2.MGR
sposób ustalenia przychodu z tytułu świadczenia usług pośrednictwa
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 lipca 2021 r. (data wpływu 12 lipca 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 5 października 2021 r. (data wpływu 11 października 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia przychodu z tytułu świadczenia usług pośrednictwa – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia przychodu z tytułu świadczenia usług pośrednictwa.
W dniu 11 października 2021 r., na wezwanie Organu, Wnioskodawca uzupełnił wniosek.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych i nie jest czynnym podatnikiem podatku VAT, natomiast jest zgłoszony do VAT-UE. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się pośrednictwem handlowym, opartym o model logistyczny sprzedaży przez Internet poprzez aukcje internetowe. W szczególności, przedmiotem działalności jest pośrednictwo handlowe przez aukcje internetowe, które polega na zbieraniu zamówień od klientów, pobieraniu wpłat od klientów w postaci przelewów bankowych na rachunek bankowy Wnioskodawcy oraz przekazywaniu zamówień do kontrahenta (usługobiorcy) zagranicznego, którego siedziba znajduje się na terytorium kraju trzeciego (Chiny). Zamówienia dokonywane są z magazynów, które kontrahent chiński posiada na terytorium Polski. Kontrahent zagraniczny organizuje proces dostawy towaru do poszczególnych klientów (z reguły są to osoby fizyczne, mieszkające na terytorium Polski) w ten sposób, że przekazuje otrzymane wcześniej od Wnioskodawcy zamówienia i wysyła je do nabywcy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty