Interpretacja indywidualna z dnia 12 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.515.2021.2.MST
Skutki podatkowe wynajmu nieruchomości położonej w Wielkiej Brytanii.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z 28 czerwca 2021 r. (data wpływu 29 czerwca 2021 r.), uzupełnionym 24 września 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wynajmu nieruchomości położonej w Wielkiej Brytanii – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
29 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wynajmu nieruchomości położonej w Wielkiej Brytanii, który został uzupełniony 24 września 2021 r.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni jest obywatelem Polski, mieszkała i pracowała w Wielkiej Brytanii od 2003 roku oraz posiadała status rezydenta tego kraju. Tam też nabyła nieruchomość mieszkalną, którą obecnie wynajmuje, jednakże wraz z mężem będącym obywatelem Wielkiej Brytanii (mąż również jest rezydentem podatkowym w Polsce) zamieszkali oni na stałe w Polsce od roku 2019. Wnioskodawczyni jest również rezydentem podatkowym w Polsce, tj. posiada w Polsce stałe miejsce zamieszkania i podlega w tym państwie nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Obecnie w Polsce Wnioskodawczyni jest rolnikiem i opłaca ubezpieczenie w KRUS, nie osiąga żadnych innych dochodów w Polsce. Jest ona właścicielem nieruchomości mieszkalnej (budynku wielomieszkaniowego) położonej w Wielkiej Brytanii, z której uzyskuje przychody z wynajmu prywatnego na cele wyłącznie mieszkalne, nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie Wielkiej Brytanii. Nieruchomość należy do jej majątku prywatnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty