Interpretacja indywidualna z dnia 22 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.205.2021.2.SM
określenia podstawy opodatkowania w związku z aportem Nieruchomości
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z 29 marca 2021 r. (data wpływu 29 marca 2021 r.), uzupełnionym pismem z 15 czerwca 2021 r. (data wpływu 15 czerwca 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania w związku z aportem Nieruchomości – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
29 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania w związku z aportem Nieruchomości.
Wniosek został uzupełniony pismem z 15 czerwca 2021 r. o doprecyzowanie opisu sprawy, wskazanie organów podatkowych właściwych dla Zainteresowanych niebędących stronami postępowania oraz o informację, że stanowisko Wnioskodawcy nie uległo zmianie.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania: Pana X,
- Zainteresowanych niebędących stroną postępowania: Pana Y, Pana Z,
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (z uwzględnieniem uzupełnienia wniosku).
Wnioskodawca wraz z pozostałymi Zainteresowanymi rozważają zbycie na rzecz spółki z o.o. (dalej: „Spółka”) nieruchomości (dalej: „Nieruchomość”). Zbycie zostałoby dokonane poprzez wniesienie Nieruchomości w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) w zamian za wydanie na rzecz Wnioskodawcy oraz Zainteresowanych przez Spółkę udziałów o określonej wartości nominalnej.
W praktyce może wystąpić sytuacja, w której wartość nominalna udziałów wydanych przez Spółkę na rzecz Wnioskodawcy oraz Zainteresowanych będzie niższa od wartości rynkowej Nieruchomości. W takiej sytuacji nadwyżka (agio) zostanie ujęta pod pozycją kapitału zapasowego w bilansie Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty