Interpretacja indywidualna z dnia 25 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.202.2021.2.APR
Brak opodatkowania rozliczeń finansowych obejmujących podział kosztów dokonywanych przez uczestników konsorcjum w ramach wspólnego przedsięwzięcia.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 23 marca 2021 r. (data wpływu 25 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania rozliczeń finansowych obejmujących podział kosztów dokonywanych przez uczestników konsorcjum w ramach wspólnego przedsięwzięcia - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania rozliczeń finansowych obejmujących podział kosztów dokonywanych przez uczestników konsorcjum w ramach wspólnego przedsięwzięcia.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:(…) Spółka z ograniczona odpowiedzialnością
- Zainteresowanych niebędących stroną postępowania:(…) Spółka Akcyjna(…) Spółka Akcyjna(…) Spółka Akcyjna
przedstawiono następujący stan faktyczny:
- 1. Podmioty „zainteresowane” w ramach niniejszego wniosku
(…) Sp. z o.o. („A”) jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce działającą w ramach grupy kapitałowej. A nawiązała współpracę z innymi podmiotami z grupy kapitałowej, tj.:
- (…) („B”),
- (…) („C”),
- (…) („D”),
A, B, C oraz D są także określani łącznie w niniejszym wniosku jako „Zainteresowani” lub „Partnerzy”.
B. prowadzi działalność w zakresie ubezpieczeń na życie. C prowadzi działalność w zakresie ubezpieczeń majątkowych. D prowadzi działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym i dobrowolnymi funduszami emerytalnymi („DFE”). A prowadzi działalność z zakresu dystrybucji ubezpieczeń, w szczególności w imieniu i na rzecz B oraz C, a także pośredniczenia przy zawieraniu umów, na których podstawie następuje uzyskanie członkostwa w DFE i na mocy których DFE prowadzić będzie indywidualne konto emerytalne lub indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego oraz pośrednictwa w zakresie zawierania umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi pomiędzy podmiotami zatrudniającymi a dobrowolnymi funduszami emerytalnymi, zarządzanymi przez D. Współpraca A z pozostałymi Partnerami w ww. zakresie nie jest przedmiotem niniejszego wniosku.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty