02.08.2021 Kadry i płace

Zajęcia wspomagające w placówkach oświatowych od 2 września do 22 grudnia 2021 r. – zasady organizacji i rozliczania pracy nauczycieli

W szkołach mogą być realizowane zajęcia wspomagające uczniów w opanowaniu oraz utrwalaniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Nauczyciele zatrudnieni w pełnym wymiarze zajęć realizują zajęcia wspomagające w ramach godzin ponadwymiarowych. Za realizację tych zajęć otrzymują wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe, które wypłaca się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy. Natomiast nauczyciele zatrudnieni w niepełnym wymiarze zajęć realizują zajęcia wspomagające w ramach tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć (pensum).

Zajęcia wspomagające mają pomóc uczniom w opanowaniu i utrwaleniu wiadomości oraz umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego oraz zajęć z języków: mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej i regionalnego. Zasady ich organizowania, prowadzenia i finansowania zostały ustalone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (dalej: rozporządzenie). Przepisy te przewidują możliwość planowania i realizacji zajęć wspomagających od 2 września do 22 grudnia 2021 r. Wcześniej była możliwość prowadzenia takich zajęć w okresie od 31 maja do 24 czerwca 2021 r.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne