18.03.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2019, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.784.2018.2.KBR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.784.2018.2.KBR

Moment powstania obowiązku podatkowego oraz sposób udoku-mentowania należności z tytułu świadczenia usług na rzecz Uczest-ników biznesowych oraz korekty rozliczeń pomiędzy Uczestnikami biznesowymi a Fundacją powstałych po zakończeniu zbiórki na Fundusz.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2018 r. (data wpływu 19 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • momentu powstania obowiązku podatkowego, sposobu udokumentowania należności z tytułu świadczenia usług na rzecz Uczestników biznesowych (pytania 1-2) jest prawidłowe,
  • ustalenia podstawy opodatkowania oraz korekty rozliczeń pomiędzy Uczestnikami biznesowymi a Fundacją powstałych po zakończeniu zbiórki na Fundusz (pytanie 3 i 4) jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz sposobu udokumentowania należności z tytułu świadczenia usług na rzecz Uczestników biznesowych oraz korekty rozliczeń pomiędzy Uczestnikami biznesowymi a Fundacją powstałych po zakończeniu zbiórki na Fundusz.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Fundacja (dalej: Wnioskodawca, Fundacja) została powołana przez Z w celu realizacji Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego (dalej: Program).

Program jest wspólną inicjatywą podmiotów rynku finansowego uczestniczących w krajowym rynku płatności kartowych, tj. wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz wiodących pod względem operacji na polskim rynku organizacji płatniczych (dalej: Uczestnicy biznesowi), przy udziale Z oraz sektora publicznego. Celem Programu jest upowszechnienie płatności bezgotówkowych, obejmujące wsparcie rozwoju sieci akceptacji w Polsce.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne