Interpretacja indywidualna z dnia 22.05.2018, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.60.2018.1.APA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.60.2018.1.APA
skutki podatkowych wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w formie aportu do spółki kapitałowej
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 27 marca 2018 r. (data wpływu 4 kwietnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie skutków podatkowych wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w formie aportu do spółki kapitałowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 kwietnia 2018 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie skutków podatkowych wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w formie aportu do spółki kapitałowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Podstawowym zakresem działalności Spółki jest wynajem i zarządzenie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi (dalej: Działalność Wiodąca). Spółka w swoim majątku posiada nieruchomość, która jest związana z jej podstawowym profilem działalności i służy do wykonywania Działalności Wiodącej (dalej: Nieruchomość). Nieruchomość jest położona w gminie C. i jest zabudowana budynkiem usługowym. Znajduje się na niej także słupowa stacja transformatorowa. Nieruchomość jest przez Spółkę administrowana i zarządzana budynek handlowo-usługowy wynajmowany jest na rzecz podmiotu trzeciego, spółki kapitałowej z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, niepowiązanej z Wnioskodawcą, natomiast grunt pod słupową stację transformatorową jest dzierżawiony spółce powiązanej z Wnioskodawcą (spółka kapitałowa z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej), która jest również właścicielem obiektu stacji transformatorowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty