18.03.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2016, sygn. IBPB-1-2/4510-236/16/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-2/4510-236/16/AK

- Czy wartość sprzedanej wierzytelności obejmująca: kwoty udzielonych pożyczek, naliczonych odsetek od tych pożyczek, naliczonych kar i opłat stanowić będzie koszty uzyskania przychodu u Wnioskodawcy na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
- Czy strata poniesiona na sprzedaży wierzytelności stanowić będzie koszt uzyskania przychodu na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
- W jaki sposób na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych określić kwotę kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do poszczególnych składników sprzedanej wierzytelności, jeżeli kwota wynagrodzenia za sprzedaż pakietu nie będzie rozbita na poszczególne składniki sprzedanego pakietu? (część pytania oznaczone we wniosku nr 6)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 grudnia 2015 r. (data wpływu do tut. BKIP 5 stycznia 2016 r.), uzupełnionym 8 marca 2016 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą wierzytelności:
    • kwoty udzielonych pożyczek jest prawidłowe,
    • naliczonych odsetek, kar i opłat od tych pożyczek jest nieprawidłowe, (pytanie oznaczone we wniosku nr 4),
  • braku możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty poniesionej na sprzedaży jest prawidłowe, (pytanie oznaczone we wniosku nr 5),
  • sposobu ustalenia kwoty kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do poszczególnych składników sprzedanej wierzytelności (część pytania oznaczone we wniosku nr 6).
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne