Interpretacja indywidualna z dnia 14.04.2015, sygn. IPPB1/4511-34/15-3/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-34/15-3/ES
W dniu 14 stycznia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 stycznia 2015 r. (data wpływu 14 stycznia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 stycznia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca jest udziałowcem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka, Spółka Przekształcana). Spółka w toku prowadzonej działalności gospodarczej nabywa następujące aktywa: środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, akcje lub udziały spółek kapitałowych, obligacje i inne papiery wartościowe oraz wierzytelności (dalej łącznie również jako: Składniki majątkowe).
Składniki majątkowe są oraz będą nabywane przez Spółkę w ramach transakcji odpłatnego nabycia, w tym otrzymane w ramach aportu do Spółki. Udziały oraz akcje (dalej: Udziały aportowe) mogą być nabyte przez Spółkę w ramach transakcji aportu, w wyniku której Spółka otrzyma liczbę udziałów lub akcji, dającą jej bezwzględną większość praw głosu w spółce kapitałowej; w zamian za Udziały aportowe Spółka wyda wyłącznie nowe udziały, wyemitowane przez Spółkę w związku z podwyższeniem jej kapitału zakładowego, przy czym Spółka nie dokona żadnej (w tym częściowej) zapłaty w gotówce za Udziały aportowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty