Interpretacja indywidualna z dnia 05.03.2015, sygn. IBPP3/443-1485/14/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-1485/14/MN
uznania zespołu składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo w rozumieniu ustawy o VAT i wyłączenia z opodatkowania aportu tych składników do nowej Spółki.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 22 grudnia 2014 r. (data wpływu 24 grudnia 2014 r.), o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie uznania zespołu składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo w rozumieniu ustawy o VAT i wyłączenia z opodatkowania aportu tych składników do nowej Spółki jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 grudnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie uznania zespołu składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo w rozumieniu ustawy o VAT i wyłączenia z opodatkowania aportu tych składników do nowej Spółki.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką jawną z siedzibą na terytorium Polski. Wnioskodawca jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług w Polsce. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest sprzedaż detaliczna replik broni oraz akcesoriów militarnych prowadzona przez internet.
W przyszłości Wnioskodawca planuje objąć ogół praw i obowiązków komandytariusza w nowej spółce komandytowej (dalej: Nowa SK), która docelowo ma przejąć działalność gospodarczą do tej pory prowadzoną przez Wnioskodawcę. W związku z tym, planowane jest wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa wykorzystywanego obecnie przez Wnioskodawcę (dalej: przedsiębiorstwo) do Nowej SK (dalej: aport) na pokrycie podwyższonego wkładu komandytariusza. W wyniku wniesienia aportu, zwiększony zostanie udział Wnioskodawcy w zyskach Nowej SK.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty