31.07.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2014, sygn. IPPB3/423-511/14-2/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-511/14-2/GJ

Czy poręczenia kredytów bankowych nieodpłatnie udzielone Spółce przez niepowiązane z nią osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej w zakresie profesjonalnego udzielania poręczeń kredytowych, stanowią dla Spółki przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 7 maja 2014 r. (data wpływu 12 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów z tytułu nieodpłatnego poręczenia kredytowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 maja 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów z tytułu nieodpłatnego poręczenia kredytowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: Spółka, jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej jako: podatek CIT). Spółka uzyskała kredyty bankowe udzielone jej przez bank z siedzibą na terytorium Danii. Kredyty bankowe uzyskane przez Spółkę są nieodpłatnie poręczane przez osoby fizyczne posiadające miejsce zamieszkania na terytorium Danii.

Osoby fizyczne (osoby prywatne) udzielające Spółce poręczeń kredytowych, zgodnie z podjętymi między nimi a Spółką uzgodnieniami, nie otrzymują od niej z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Osoby te nie są powiązane ze Spółką, w szczególności, pomiędzy Spółką a osobami fizycznymi nie istnieją powiązania, o których mowa w art. 11 ustawy o podatku CIT.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne