Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2014, sygn. IPPB2/415-260/14-2/MK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-260/14-2/MK1
Czy w związku z przekazaniem samochodów służbowych pracownikom i zobowiązaniem ich do określonych świadczeń względem powierzonego samochodu (garażowanie lub parkowanie samochodu w określonych miejscach zamieszkania) z tytułu przejazdów z miejsca zamieszkania pracownika (garażowania lub parkowania samochodu służbowego) do siedziby spółki lub innego miejsca wykonywania pracy i z powrotem spółka będzie zobowiązana do ustalania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 1 kwietnia 2014 r. (data wpływu 4 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu po stronie pracownika z tytułu jazdy samochodem służbowym z miejsca wykonywania pracy i do miejsca wykonywania pracy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu po stronie pracownika z tytułu jazdy samochodem służbowym z miejsca wykonywania pracy i do miejsca wykonywania pracy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawcą jest spółka (dalej: Spółka, Wnioskodawca), która jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wnioskodawca posiada samochody służbowe przeznaczone dla pracowników wykonujących obowiązki służbowe również poza siedzibą Spółki. Samochody będą wykorzystywane przez pracowników przede wszystkim do celów służbowych. Spółka rozważa uregulowanie kwestii związanej z używaniem samochodów służbowych przez pracowników poprzez stworzenie odpowiedniej dokumentacji, która miałaby obowiązywać w spółce i określałaby zasady korzystania z samochodów służbowych w celach służbowych. Zasady używania samochodów służbowych w związku z działalnością gospodarczą Wnioskodawcy będą każdorazowo określane w umowie o używanie samochodu służbowego zawieranej z pracownikiem-użytkownikiem samochodu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty