29.08.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2014, sygn. ITPP1/443-640/14/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-640/14/MN

Stawki VAT przy świadczeniu usług w ramach umowy depozytu nieprawidłowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 czerwca 2014 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki VAT przy świadczeniu usług w ramach umowy depozytu nieprawidłowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki VAT przy świadczeniu usług w ramach umowy depozytu nieprawidłowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką prawa handlowego, podatnikiem podatku od towarów i usług. Prowadzi działalność rolniczą i pozarolniczą. W ramach działalności rolniczej prowadzi uprawę zbóż, a w ramach działalności gospodarczej obrót nasionami usługi dzierżawy majątku dla potrzeb składowania i obrotu zbożami.

W przyszłości Wnioskodawca zakłada, że będzie posiadać zboże lub inne towary (wyprodukowane lub nabyte), które zamierza oddawać na przechowanie do powiązanej spółki (Korzystającego) na podstawie odrębnych umów depozytu nieprawidłowego, zawieranych zgodnie z art. 845 ustawy Kodeks cywilny. W ramach umowy depozytu nieprawidłowego rzeczy oznaczonych co do gatunku (zboża lub innych rzeczy Wnioskodawcy) Korzystający będzie miał prawo do korzystania z przekazanych do przechowania towarów za wynagrodzeniem. Sposób wynagrodzenia nie został jeszcze ostatecznie ustalony, zakłada się procent od zysku Korzystającego z tytułu jego obrotu handlowego wygenerowanego przy użyciu rzeczy Wnioskodawcy oddanych mu w depozyt. Umowa będzie podpisana na czas określony, np. 5 lat, przy czym umowa będzie przewidywała także zwrot rzeczy na żądanie Wnioskodawcy. Jeśli Wnioskodawca nie zażąda tego wcześniej, Korzystający odda wydane mu na przechowanie rzeczy oznaczone co do gatunku w momencie zakończenia świadczenia usługi depozytu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne