Interpretacja indywidualna z dnia 07.06.2013, sygn. IPPP1/443-255/13-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-255/13-2/AP
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w przypadku sprzedaży swego przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55¹ Kodeksu cywilnego zastosowanie znajdzie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT stanowiący, iż przepisów tej ustawy nie stosuje się do transakcji zbycia przedsiębiorstwa i konsekwencji nie wystąpi konieczność opodatkowania VAT poszczególnych składników przedsiębiorstwa w związku z jego sprzedażą?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 12 marca 2013 r. (data wpływu 21 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania planowanej sprzedaży przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 marca 2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania planowanej sprzedaży przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Celem Spółki jest prowadzenie działalności na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych w zakresie produkcji i montażu oddzieleń przeciwpożarowych.
Zespół składników majątkowych i niemajątkowych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie produkcji i montażu oddzieleń przeciwpożarowych Spółka nabędzie w części w trakcie prowadzenia działalności w zakresie produkcji i montażu oddzieleń przeciwpożarowych, a w części w formie wkładu niepieniężnego od Akcjonariusza Spółki (dalej: Akcjonariusz), który dokonał restrukturyzacji swojego przedsiębiorstwa, m.in. poprzez wyodrębnienie w wewnętrznej strukturze organizacyjnej jednostki biznesowej zdolnej do samodzielnego realizowania zadań gospodarczych w zakresie produkcji oddzieleń przeciwpożarowych (dalej: Dział X).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty