10.08.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 10.08.2012, sygn. IPTPP2/443-551/12-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-551/12-2/PR

Przeniesienie własności wszystkich lokali użytkowych (wcześniej wynajmowanych i nie wynajmowanych) wraz z odpowiednim udziałem we współwłasności części wspólnych, będzie stanowić odpłatną dostawę towarów, podlegającą zwolnieniu od podatku od towarów i usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 czerwca 2012 r. (data wpływu 26 czerwca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT dostawy lokali użytkowych wynajmowanych i nie wynajmowanych wraz z odpowiednim udziałem we współwłasności części wspólnych oraz prawem wieczystego użytkowania odpowiedniej części gruntu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 czerwca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT dostawy lokali użytkowych wynajmowanych i nie wynajmowanych wraz z odpowiednim udziałem we współwłasności części wspólnych oraz prawem wieczystego użytkowania odpowiedniej części gruntu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT, nieprzerwanie od momentu obowiązywania tego podatku.

Spółka, od dnia 16 grudnia 1974 r. jest właścicielem budynku biurowca.

Spółka, wcześniej jako Przedsiębiorstwo wybudowała ze środków własnych (kredyt bankowy spłacony w całości z zysku i amortyzacji oraz z funduszu rozwoju) w latach 70 XX wieku budynek biurowca. Po zakończeniu budowy budynek biurowca, został przyjęty z dniem 16 grudnia 1974 r. na stan środków trwałych. W stosunku do tego obiektu Wnioskodawcy nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego - VAT. Podatek ten wtedy nie obowiązywał.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne