Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2012, sygn. IPTPB2/415-185/11-3/12-S/ASZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/415-185/11-3/12-S/ASZ
1) Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej?
2) Czy odsetki od kredytu zaciągniętego na kupno sprzedawanego mieszkania są kosztem uzyskania przychodu oraz czy kosztem tym jest wartość spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oszacowana przez Urząd Skarbowy dla potrzeb określenia prawidłowej wysokości podatku od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów uwzględniając wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 11 stycznia 2012 r., sygn. akt I SA/Łd 1477/11, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 1 maja 2011 r. (data wpływu 13 maja 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- możliwości skorzystania z ulgi meldunkowej oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu zaciągniętego na kupno zbywanego mieszkania jest prawidłowe,
- możliwości uznania za koszt uzyskania przychodu wartości nieruchomości przyjętej dla potrzeb określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 maja 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi meldunkowej oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu zaciągniętego na kupno zbywanego mieszkania, a także możliwości uznania za koszt uzyskania przychodu wartości nieruchomości przyjętej dla potrzeb określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty