19.06.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19.06.2012, sygn. ITPB3/423-163/12/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-163/12/DK

Zakres skutków podatkowych związanych z wniesieniem aportu w postaci zespołu składników majątkowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j. t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 29 marca 2012 r. (data wpływu 2 kwietnia 2012 r.) dotyczącym udzielenia pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uzupełnionym w dniu 18 czerwca 2012 r. (data wpływu) w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem aportu w postaci zespołu składników majątkowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 kwietnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uzupełniony w dniu 18 czerwca 2012 r. (data wpływu) w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem aportu w postaci zespołu składników majątkowych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka S.A. (zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą) prowadzi działalność produkcyjną i handlową od 1997 roku. Od 1997 roku Wnioskodawca zajmuje się produkcją i sprzedażą pasztetów i konserw, pod znakiem handlowym. Poprzez stopniowe rozszerzanie działalności oraz przejęcie w 2007 roku spółki "A." Sp. z o.o. producenta dań gotowych i przetworów owocowo-warzywnych pod znakiem handlowym oraz mającej siedzibę w Republice Czeskiej spółki), producenta karmy dla zwierząt domowych, "M." stał się koncernem oferującym swoje produkty na rynkach zagranicznych, w szczególności europejskich. Przy czym przez słowo przejęcie należy rozumieć nabycie przez Spółkę udziałów ww. spółek. Grupa M. sprzedaje produkty pod własnymi markami (B.), jak też pod markami innych podmiotów (P.).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne