26.03.2025 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 26 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.52.2025.2.MGO

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 stycznia 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z 15 stycznia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla usługi kształcenia lub przekwalifikowania zawodowego oraz usługi poszkoleniowej finansowanej w całości ze środków publicznych świadczonej przez Fundację a wykonywanej przez podwykonawcę na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 24 lutego 2025 r. (wpływ 26 lutego 2025 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca - Fundacja … - od 2010 r. posiada wpis do KRS pod nr …, w tym wpis do rejestru przedsiębiorców. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, która ma jedynie charakter pomocniczy w stosunku do działalności statutowej, której celem nadrzędnym jest prowadzenie działalności pożytku publicznego, w tym działalności nieodpłatnej statutowej, którą Wnioskodawca realizuje m.in. poprzez wiele projektów, pozyskując na te cele dotacje z środków zewnętrznych - głównie z Unii Europejskiej. Wartość sprzedaży opodatkowanej do chwili sporządzenia niniejszego wniosku nie przekroczyła w poszczególnych latach działalności Wnioskodawcy obowiązującego limitu (obecnie 200 tys. zł, a do 2017 r.- 150 tys. zł).

Zważywszy na takową okoliczność, Wnioskodawca korzysta ze zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i usług (VAT) na podstawie art. 113 ustawy 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Wnioskodawca zrealizował kilka projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, w których jako Partner lub Beneficjent odpowiada m.in. za realizację szkoleń, usług poszkoleniowych, egzaminów, zakupu pomocy, zakupu doposażenia, zakupu środków ochrony osobistej (w ramach ochrony m.in. przed COVID-19), wynajmu sal, zakupu cateringu i inne związane z prawidłową realizacją danego projektu. Koszty realizowanych działań oraz budżet każdego z projektów każdorazowo były oceniane przez Instytucje Zarządzające typu: Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Urząd Pracy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, itp.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne