Interpretacja indywidualna z dnia 28 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.678.2024.2.BJ
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 grudnia 2024 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej wpłynął Państwa wniosek z 19 grudnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę co najmniej 3 lekarzy, wykonujących pracę wyłącznie w ramach tzw. telepracy (pracy zdalnej), związanej z udzielaniem wskazanych teleporad - w przeliczeniu na pełne etaty niebędących udziałowcami, akcjonariuszami ani wspólnikami X sp. z o.o., przez okres co najmniej 300 dni w roku podatkowym lub przez co najmniej 82% dni przypadających w roku podatkowym, spełnia warunek objęcia opodatkowania ryczałtem, który dotyczy zatrudniania na podstawie umowy o pracę co najmniej 3 osób w przeliczeniu na pełne etaty, niebędących udziałowcami, akcjonariuszami ani wspólnikami tego podatnika, przez okres co najmniej 300 dni w roku podatkowym, a w przypadku gdy rokiem podatkowym nie jest okres kolejnych dwunastu miesięcy kalendarzowych - przez co najmniej 82% dni przypadających w roku podatkowym.
Wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 6 lutego 2025 r. Znak: 0111-KDIB2-1.4010.678.2024.1.BJ, wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 20 lutego 2025 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
X sp. z o.o. prowadzi działalność gospodarczą oznaczaną w PKD (…) oraz (…).
Jedynymi wspólnikami X sp. z o.o. są osoby fizyczne - A oraz B, którzy posiadają po 150 udziałów. B sprawuje jednocześnie funkcję prezesa jednoosobowego zarządu.
X sp. z o.o. spełnia warunek, iż mniej niż 50% przychodów z działalności osiągniętych w poprzednim roku podatkowym, liczonych z uwzględnieniem kwoty należnego podatku od towarów i usług, pochodzi z wierzytelności, z odsetek i pożytków od wszelkiego rodzaju pożyczek, z części odsetkowej raty leasingowej, z poręczeń i gwarancji, z praw autorskich lub praw własności przemysłowej, w tym z tytułu zbycia tych praw, ze zbycia i realizacji praw z instrumentów
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
