Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.94.2023.2.JKU
Czy działalność Spółki, w ramach której Spółka wytworzyła, rozwinęła lub ulepszyła PWI będące przedmiotem planowanej Sprzedaży stanowi działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 Ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w zakresie pytania oznaczonego we wniosku nr 1 w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 lutego 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 14 lutego 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, m.in. w zakresie ustalenia, czy działalność Spółki, w ramach której Spółka wytworzyła, rozwinęła lub ulepszyła PWI będące przedmiotem planowanej Sprzedaży stanowi działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 Ustawy o CIT.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem, które wpłynęło do Organu 25 kwietnia 2023 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
A.Informacje ogólne
X sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: „CIT”) od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (Spółka podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu). Jedynym udziałowcem Wnioskodawcy jest Y Inc. będący amerykańskim rezydentem podatkowym (dalej: „Y”).
Wnioskodawca prowadzi działalność w branży technologii i usług informatycznych, głównie (…). Twórczość i produkty Wnioskodawcy skupiają się na metodologii głębokiego uczenia w celu zapewnienia zaawansowanej analizy i przetwarzania nieustrukturyzowanych dokumentów.
Na podstawie prac badawczo-rozwojowych Spółka opracowała wysoce zaawansowane rozwiązania do inteligentnego przetwarzania dokumentów. Należy wskazać, że (...) r. Spółka uzyskała interpretację podatkową o sygn. (...), w której organ podatkowy potwierdził, że działalność Spółki, w ramach której tworzy i rozwija platformę (PLATFORMA 1) spełnia przesłanki uznania jej za działalność badawczo-rozwojową (B+R). Organ potwierdził, że wytworzone przez Spółkę oprogramowanie komputerowe (PLATFORMA 1) stanowi kwalifikowane prawo własności intelektualnej, o którym mowa w art. 24d ust. 7 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r. (t. j. Dz.U. z 2022 r. poz. 2587; dalej: „Ustawa o CIT”), co do którego Spółka uprawniona jest stosować ulgę wynikającą z art. 24d Ustawy o CIT (dalej: „ulga IP Box”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty