Interpretacja indywidualna z dnia 28 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.576.2021.2.MR
ustalenia, czy podejmowana przez Spółkę działalność polegająca na tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 30ca ust. 2 i 4 w zw. z art. 5a pkt 38 - 40 Ustawy o PIT - jest prawidłowe
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 9 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 25 lutego 2022 r. (wpływ 2 marca 2022 r.).
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
D.D.
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
D.J.
Zakres wniosku jest następujący:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
D.D. („Wnioskodawca”) wraz z żoną prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej („Spółki”). Drugi wspólnik (żona) jest objęty wnioskiem wspólnym jako Zainteresowany, niebędący stroną postępowania („Zainteresowany”).
Wnioskodawca i Zainteresowany podlegają w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Przedmiotem działalności gospodarczej Spółki jest świadczenie usług informatycznych sklasyfikowanych m.in. jako: działalność związana z oprogramowaniem (PKD 62.01.Z).
Wnioskodawca i Zainteresowany jako wspólnicy Spółki oraz podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych rozliczają przychody i koszty Spółki proporcjonalnie do swojego prawa do udziału w zysku, zgodnie z art. 8 ust. 1 Ustawy o PIT, po 50% każdy.
Spółka na podstawie zawieranych z kontrahentami umów o współpracy świadczy usługi informatyczne, w tym zajmuje się tworzeniem oprogramowania. Spółka tworzy i rozwija oprogramowanie głównie dla branży finansowej, w tym (...). W przyszłości możliwe jest świadczenie przez Spółkę usług programistycznych również dla innych podmiotów z branży finansowej i ubezpieczeniowej (np. towarzystw ubezpieczeniowych), a także dla podmiotów z innych branż. W ramach prowadzonej działalności Spółka wytwarza, rozwija, ulepsza oraz modyfikuje moduły programistyczne, interfejsy, rozwiązania i funkcjonalności, które stanowią autorskie oprogramowanie („Oprogramowanie”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty