Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2020, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.624.2020.3.SR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.624.2020.3.SR
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 10 lipca 2020 r. (data wpływu 16 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości &‒ jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 lipca 2020 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości oraz podatku od towarów i usług.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawczyni posiada miejsce zamieszkania na terytorium Polski i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawczyni pozostaje w związku małżeńskim, w którym obowiązuje ustrój małżeńskiej wspólności majątkowej. Wnioskodawczyni prowadzi zarejestrowaną działalność gospodarczą, której przedmiotem jest . W związku z tą działalnością Wnioskodawczyni jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT.
Opis działki nr B
Wnioskodawczyni jest współwłaścicielką niezabudowanej działki gruntu położonej przy ul. we , obręb ..., , działka nr B (dalej: działka nr B). Działka ma powierzchnię 5 588 m2. Działka ma charakter budowlany. Działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Działka stanowi własność Wnioskodawczyni i Jej męża. Działka należy do majątku wspólnego małżonków.
Historia działki nr B
W 1989 r. Wnioskodawczyni i Jej mąż nabyli własność działki nr A na podstawie umowy darowizny oraz umowy dożywocia. W zakresie umowy darowizny darczyńcami były ciotki męża Wnioskodawczyni, a obdarowanymi byli Wnioskodawczyni i Jej mąż. W zakresie umowy dożywocia dożywotnikiem był wuj męża Wnioskodawczyni, a zobowiązanymi z umowy dożywocia byli Wnioskodawczyni i Jej mąż.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty