Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-1.4011.508.2024.2.DS
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 września 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 27 września 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 października 2024 r. (wpływ 29 października 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzeń przyszłych
W ramach jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskujący wykonuje i prowadzi prace o charakterze badawczo-rozwojowym w kontekście wytwarzania, rozwijania oraz ulepszania istniejących usług w formie programów napisanych w językach skryptowych przeznaczonych do wykonywania zadań specjalnych bądź automatyzujących w środowiskach dedykowanych klienta.
Umowa, na bazie której Wnioskujący świadczy usługi określa, że Wnioskujący przekazuje prawo własności intelektualnej klientowi.
W ramach realizowanych przez niego obowiązków bada i analizuje trendy makro ekonomiczne, technologiczne oraz społeczne i jest odpowiedzialny za proces tworzenia eksperymentalnych, usług i produktów oraz ciągłego udoskonalania produktów i usług na podstawie badań przeprowadzanych z klientem końcowym. Ich wynikiem jest unikalny model procesowo-technologiczny mający na celu optymalizacje cyklu wytwarzania oprogramowania, jego niezawodności w mieszanych chmurach obliczeniowych oraz dostarczania wartości dla klienta końcowego.
W ramach jednoosobowej działalności Wnioskujący wykonuje lub/i prowadzi prace o charakterze badawczo-rozwojowym w kontekście wytwarzania, rozwijania oraz ulepszania istniejących usług w formie programów, produktów i usług cyfrowych. Przekazuje prawo własności intelektualnej klientowi, zgodnie z umową.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty