Interpretacja indywidualna z dnia 21.02.2019, sygn. 0113-KDIPT3.4011.32.2019.1.MH, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT3.4011.32.2019.1.MH
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 stycznia 2019 r. (data wpływu 22 stycznia 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów (pytanie nr 1 dotyczące stanu faktycznego) jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 stycznia 2019 r. do tutejszego Organu został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca ukończył kierunek Budownictwo na Wydziale Inżynierii Politechniki uzyskując tytuł magistra inżyniera (rok ukończenia studiów 2004). Wnioskodawca od stycznia 2017 r. do teraz jest zatrudniony w firmie inżynieryjno-projektowej na podstawie umowy o pracę, aktualnie na stanowisku Senior Structural Engineer (Starszy Projektant Konstrukcji Inżynierskich). Zatrudniony jest w pełnym wymiarze czasu pracy, tj. 40 godzin tygodniowo, po 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. W ramach powierzonych obowiązków służbowych wynikających z umowy o pracę, Wnioskodawca projektuje konstrukcje budowlane w przemyśle rafineryjnym, wykonując dokumentacje projektowe dla obiektów inżynierskich i kubaturowych obejmujące części obliczeniowe, rysunkowe oraz opisowe.
Projektowane przez Wnioskodawcę instalacje i urządzenia stanowią opracowania związane z utworami architektonicznymi lub architektoniczno-urbanistycznymi. Każdy z wykonanych przez Wnioskodawcę projektów jest inny, rozpatrywany i opracowywany indywidualnie, każdy z nich wykonywany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie Wnioskodawcy nabyte podczas odbytych studiów i wykonywanej dotychczas pracy, dlatego też każdy z nich wykazuje cechy niepowtarzalności wykonanego dzieła niezbędne do uznania go za przedmiot prawa autorskiego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty