Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2018, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.263.2018.2.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.263.2018.2.MN
Rozumienie pojęcia działalności badawczo-rozwojowej oraz działalności twórczej w zakresie programów komputerowych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2018 r. (data wpływu 11 lipca 2018 r.) uzupełnionym w dniu 3 września 2018 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w przedmiocie rozumienia pojęcia działalności twórczej w zakresie programów komputerowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony w dniu 3 września 2018 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w przedmiocie rozumienia pojęcia działalności twórczej w zakresie programów komputerowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka T. sp. z o.o. (dalej jako Spółka) powstała w 2015 r. wskutek przeniesienia na nią określonej części działalności biznesowej, tj. przejścia części zakładu pracy, dotyczącej czynności operacyjnych i serwisu technologii informacyjnych, ze spółki T. Sp. z o.o. założonej i istniejącej zgodnie z prawem polskim pod numerem KRS xxxxx oraz z siedzibą w S. W związku z przejściem części zakładu pracy, zgodnie z art. 23 Kodeksu pracy, Spółka stała się z dniem 1 listopada 2015 r. (tj. z datą przejścia) pracodawcą dla pracowników powiązanych z przenoszonym sektorem działalności biznesowej. Nowo utworzona Spółka pozostaje częścią globalnej firmy technologicznej T.. (dalej jako Grupa lub T), największego dostawcy rozwiązań IT posiadającego swoje oddziały w prawie 20 krajach na świecie. Firma T. jest notowana na H. oraz S. Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu Y. Strategia firmy nakierowana jest na ciągłe zwiększanie innowacji, a jej działania skoncentrowane są na rozwoju czterech głównych obszarów: technologii chmurowej (ang: cloud), technologii związanej z przetwarzaniem wielkiej ilości danych (ang: Big Data), technologii mobilnej oraz mediów społecznościowych. Korzystając ze swojego doświadczenia w dziedzinie digitalizacji T. opracowuje innowacyjne rozwiązania, mając na uwadze jeden cel - kształtowanie inteligentnego społeczeństwa (ang. smart society) w oparciu o potrzeby ludzi w każdej fazie ich życia. Takie podejście prowadzi do tworzenia nowatorskich procesów i usług, które pozwalają na lepsze wykorzystywanie zasobów czy upraszczanie czasochłonnych zadań w wielu gałęziach gospodarki (telekomunikacja, energetyka, logistyka, produkcja) czy dziedzinach życia społecznego (usługi publiczne, zdrowie, usługi finansowe). Jednym z najwcześniejszych przykładów innowacyjnych działań podejmowanych przez T. jest wdrożony w 1978 r. w S. projekt pozwalający na odzyskiwanie nadmiarowej energii z centrum danych IT i zasilanie nią pobliskich biur. Od tego czasu, czyli już od 50 lat, T. wspólnie ze swoimi klientami i partnerami wprowadza na rynek nowe, innowacyjne produkty i rozwiązania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty