Interpretacja indywidualna z dnia 09.03.2018, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.55.2018.1.KT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.55.2018.1.KT
w zakresie wystawienia przez Wnioskodawcę faktury z wykazaniem wyłącznie nazwy Wnioskodawcy oraz adresu jego siedziby głównej, bez wskazywania nazwy oraz adresu oddziału
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 stycznia 2018 r. (data wpływu 26 stycznia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia przez Wnioskodawcę faktury z wykazaniem wyłącznie nazwy Wnioskodawcy oraz adresu jego siedziby głównej, bez wskazywania nazwy oraz adresu oddziału jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia przez Wnioskodawcę faktury z wykazaniem wyłącznie nazwy Wnioskodawcy oraz adresu jego siedziby głównej, bez wskazywania nazwy oraz adresu oddziału.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
... Sp. z o.o. (dalej: ..., Wnioskodawca), jest spółką należącą do międzynarodowej grupy kapitałowej ..., której działalność polega na produkcji oraz dystrybucji sprzętu gospodarstwa domowego (dalej: Produkty).
W związku z wykonywaną działalnością gospodarczą Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT oraz posiada status podatnika VAT-UE. Spółka pełni w grupie ... funkcje produkcyjne tj. jest odpowiedzialna za wytwarzanie Produktów oferowanych przez grupę ... oraz ich sprzedaż do spółek dystrybucyjnych.
Obecnie 100% udziałowcem w kapitale ... jest spółka ... Polska Sp. z o.o. (...). W ramach procesu globalnej restrukturyzacji grupy kapitałowej, na dzień 3 kwietnia 2018 r. planowane jest połączenie Wnioskodawcy oraz ww. udziałowca w trybie art. 492 § 1 oraz następnych Kodeksu spółek handlowych, przy czym zakładane jest, że dojdzie do tzw. połączenia odwrotnego, tj. spółką przejmującą będzie ... (a więc spółka zależna), natomiast spółką przejmowaną będzie ... (a więc spółka dominująca).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty