24.07.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2017, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.305.2017.1.BK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.305.2017.1.BK

Stawki podatku dla montażu markiz w obiektach objętych społecznym programem mieszkaniowym.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 24 maja 2017 r. r. (data wpływu 30 maja 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla montażu markiz w obiektach objętych społecznym programem mieszkaniowym jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla montażu markiz w obiektach objętych społecznym programem mieszkaniowym.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pan działalność gospodarczą polegającą na produkcji, serwisie i montażu systemów rolet, markiz, żaluzji i drzwi. Część montowanych towarów jest Pana produktem, a część kupuje w firmach zewnętrznych. Markizy (PKWiU 45.34.31-00.00) mają być montowane przy usłudze montażu (samodzielny montaż u zamawiających w budynkach mieszkalnych). Materiały będą indywidualnie dobierane do zamówienia klienta i warunków technicznych montażu i produkowane ściśle do konkretnego zamówienia (przycinanie itp.). Każdy montowany towar wymaga indywidualnego pomiaru: jest przeznaczony do konkretnego otworu okiennego/ drzwiowego. Materiały te muszą zostać przymocowane do konstrukcji budynków na stałe bez możliwości wymontowania ich bez szkód dla innych elementów składowych. Markizy przeciwdziałają nagrzewaniu się pomieszczeń zatrzymując ciepło i promieniowanie słoneczne na zewnątrz budynku, co zwiększa komfort termiczny pomieszczeń mieszkalnych. Mogą zostać wyposażone w napędy elektryczne zintegrowane z instalacją elektryczną, automatykę słoneczno-wiatrową, która automatycznie rozwija markizy przy nadmiernej emisji promieniowania słonecznego oraz czujnik wiatrowy, który zwija markizy przy zbyt silnym wietrze, co sprawia, że produkt jest bezpieczny. System markizowy jest jednym z części składowych inteligentnego domu (Building Managment System BMS). Dzięki informacjom pochodzącym z rożnych elementów systemów m.in. markizowych, budynek może reagować na zmiany środowiskowe wewnątrz i na zewnątrz, co prowadzi do maksymalizacji funkcjonalności, komfortu, bezpieczeństwa, minimalizacji kosztów eksploatacji, modernizacji oraz ograniczenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń (zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez klimatyzatory). Zatem przedmiotem zlecenia będzie usługa budowlano-montażowa polegająca na modernizacji budynków, czyli unowocześnieniu, trwałym ulepszeniu istniejącego obiektu budowlanego prowadzącym do zwiększenia jego wartości użytkowej i funkcjonalności.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne