Interpretacja indywidualna z dnia 20.03.2017, sygn. 1462-IPPP2.4512.100.2017.1.KOM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 1462-IPPP2.4512.100.2017.1.KOM
w zakresie zwolnienia z opodatkowania usług laseroterapii świadczonych przez technika usług kosmetycznych i kosmetologa
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 lutego 2017 r. (data wpływu 16 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania usług laseroterapii świadczonych przez technika usług kosmetycznych i kosmetologa jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania usług laseroterapii świadczonych przez technika usług kosmetycznych i kosmetologa.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest podatnikiem VAT, zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest prowadzenie salonu, w którym świadczy usługi przy zastosowaniu urządzenia IPL (lasera IPL).
IPL (Intense Pulse Light), czyli silny impuls światła jest stosowany zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. IPL często określany jest jako laser IPL, choć właściwie nie jest laserem w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Światło lasera jest spolaryzowaną, spójną - uporządkowaną w jednym kierunku wiązką światła o jednej długości fali.
Działanie IPL polega na produkcji szerokiego spektrum niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina). Tkanki zawierające poszczególne chromofory zostają uszkodzone w efekcie zjawiska fototermolizy selektywnej, czyli bez uszkadzania sąsiednich tkanek. Potrzebną do danej terapii długość fal świetlnych uzyskuje się poprzez zastosowanie specjalnych, wymiennych filtrów. Zabiegi polegające na emitowaniu świetlnych impulsów wykonuje się wyłącznie w specjalistycznych gabinetach.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty