01.06.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2016, sygn. IPPP1/4512-397/16-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-397/16-2/AW

stawka podatku VAT dla sprzedaży lokali mieszkalnych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 16 maja 2016 r. (data wpływu 20 maja 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku VAT dla sprzedaży lokali mieszkalnych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 maja 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku VAT dla sprzedaży lokali mieszkalnych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie restrukturyzacji i obrotu nieruchomościami mieszkalnymi. Model biznesowy Spółki opiera się, przede wszystkim, na nabywaniu nieruchomości, ich restrukturyzacji w zakresie prawnym, administracyjnym i budowlanym oraz dalszej sprzedaży.

Spółka planuje nabyć zabudowaną nieruchomość gruntową w celach inwestycyjnych. Nieruchomość gruntowa będąca przedmiotem inwestycji, jest zabudowana czterema budynkami, które zgodnie z wypisem z kartoteki budynków, zostały sklasyfikowane jako budynki mieszkalne oraz inne budynki niemieszkalne.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony dla obszaru, na którym znajduje się planowana inwestycja, przewiduje przeznaczenie nieruchomości na usługi, kulturę, mieszkalnictwo, mariny, wody powierzchniowe, skwery, obiekty infrastruktury technicznej oraz infrastrukturę techniczną. Dodatkowo, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego doprecyzowuje dopuszczenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, wyłącznie powyżej pierwszej kondygnacji nadziemnej, na nie więcej niż 50% powierzchni użytkowej budynku. Jednocześnie, obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego, nie określa jak należy sklasyfikować pozostałe lokale znajdujące się w przedmiotowej nieruchomości zlokalizowane powyżej pierwszej kondygnacji, ani też nie nakłada żadnych szczególnych wymogów jakim te lokale powinny zostać podporządkowane.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne