07.05.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2015, sygn. ITPP1/4512-238/15/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-238/15/BK

Czy właściwą stawką VAT, dotyczącą świadczenia opisanej w stanie faktycznym usługi pensjonatu konnego jest stawka podatku VAT w wysokości 8%?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 19 lutego 2015 r., (data wpływu 2 marca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług prowadzenia pensjonatu konnego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 marca 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług prowadzenia pensjonatu konnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W ramach działalności gospodarczej prowadzi Pan Ośrodek ... i w związku z tym jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym. Oferuje Pan kompleksowe czynności związane z chowem i hodowlą koni zróżnicowane pod względem charakteru i metodyki prowadzenia. Posiada Pan wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, zgodnie z którym, działalność Pana jest klasyfikowana pod kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności 01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich. Świadczone przez Pana usługi obejmują czynności, które składają się na usługę prowadzenia pensjonatu dla koni, która polega na opiece, żywieniu i pielęgnacji koni, z wyłączeniem usług weterynaryjnych, kowalskich i schroniskowych. W celu odpłatnego świadczenia usługi pensjonatu konnego, zawiera Pan z właścicielem danego konia umowę o przyjęciu konia do utrzymania. Do Pana obowiązków wynikających z umowy należy m.in.: zachowanie należytej staranności przy świadczeniu usługi pensjonatu konnego, przeprowadzenie bieżących konsultacji z właścicielem i okresowych akcji odrobaczenia (w ramach standardowego bezpieczeństwa pensjonatu dla koni, w szczególności po pobycie danego konia w innym ośrodku). Natomiast właściciel konia zobowiązany jest m.in. do przedstawienia do wglądu paszportu konia, okresowego zaszczepienia konia, dodatkowych akcji odrobaczeń. Świadczone przez Pana usługi obejmują w szczególności przyjęcie pod opiekę sportowego konia od jego właściciela i zapewnienie przyjętemu zwierzęciu kompleksowej obsługi z zakresu chowu i hodowli (wyłączając czynności weterynaryjne, kowalskie i schroniskowe) na co składają się m.in.:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne